More

  Цената на никелот на Лондонската берза за метали денеска надмина 100.000 долари за тон

  Цената на никелот на Лондонската берза за метали (LME) денеска надмина 100.000 долари за тон, достигнувајќи невидено ниво за прв пат досега.

  Цената на овој метал скокна за неверојатни 110,8 отсто, на 101.350 долари за тон, пренесe ТАСС.

  Никелот од почетокот на трговската недела бележи пораст на цената за речиси 3,5 пати, се додава во информацијата.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  24.8 ° C
  24.8 °
  24.8 °
  57 %
  1.5kmh
  0 %
  Fri
  24 °
  Sat
  36 °
  Sun
  30 °
  Mon
  22 °
  Tue
  29 °
  spot_imgspot_img