More

  (ФОТО) По појавата на H5N1 во соседна Грција, се изврши мониторинг на јужниот дел на Преспанско езеро и островот Голем град

  Со оглед на појавата на H5N1 во соседна Грција на Мало Преспанско езеро ренџерската служба на Општина Ресен изврши вонредна контрола на јужниот дел на Преспанско езеро и островот Голем град. Ренџерската служба на Општина Ресен не пронајде никаква појава на угинати птици.

  фото: Мониторинг станица за Преспанското Езеро

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  14.8 ° C
  14.8 °
  14.8 °
  88 %
  1kmh
  0 %
  Sat
  37 °
  Sun
  33 °
  Mon
  21 °
  Tue
  29 °
  Wed
  28 °
  spot_imgspot_img