More

  ВМРО ДПМНЕ: Од СДСМ е, се вика Дарко на 30 години има 4 милиони во банка и е против скопјани да возат електрични автобуси и се вработат 500 нови работници

  Во СДСМ владее тотална безидејност, па и денес Дарко Каевски ја прочита истата прес конференција на партијата како и вчера, се вели во соопштението од ВМРО ДПМНЕ.

  Во продолжение на истото се додава:

  СДСМ е партијата која против набавка на електрични автобуси, против отворање на фабрика во која ќе се вработат најмалку 500 работници и е против намалување на загадениот воздух.

  И сето ова го кажува Дарко, кој е од СДСМ и на 30 години стекнал 4 милиони во банка, и 3 стана.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  14.8 ° C
  14.8 °
  14.8 °
  88 %
  1kmh
  0 %
  Sat
  37 °
  Sun
  33 °
  Mon
  21 °
  Tue
  29 °
  Wed
  28 °
  spot_imgspot_img