More

  Во Словенија од денеска децата и вработените во училиштата нема да носат маски

  Во Словенија од денеска децата и вработените во училиштата нема да носат маски. Ова се должи на тоа што и во оваа земја епидемиолошката состојба веќе одредено време се подобрува.

  Како што наведуваат медиумите, најновата мерка, одобрена од Владата минатата недела, се однесува на градинки, основни и средни училишта, како и на универзитети.

  Во сите останати затворени, јавни простори, маски мора да се носат.

  фото:

  The Slovenia Times
  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  17.8 ° C
  17.8 °
  17.8 °
  82 %
  0.5kmh
  75 %
  Tue
  28 °
  Wed
  28 °
  Thu
  27 °
  Fri
  28 °
  Sat
  19 °
  spot_imgspot_img