Утрово серија експлозии во Киев и околината

0
300

Рано утринава повторно се слушнале експлозии во Киев и околината, јави Би-Би-Си.

Британскиот јавен сервис, повикувајќи се на извештаи од новинари од теренот, наведува дека одекнале серија експлозии.

Сирените за воздушен напад се огласиле по шест часот по локално време.

 

сител.мк