More

  Утрово серија експлозии во Киев и околината

  Рано утринава повторно се слушнале експлозии во Киев и околината, јави Би-Би-Си.

  Британскиот јавен сервис, повикувајќи се на извештаи од новинари од теренот, наведува дека одекнале серија експлозии.

  Сирените за воздушен напад се огласиле по шест часот по локално време.

   

  сител.мк

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  3.6kmh
  0 %
  Wed
  28 °
  Thu
  28 °
  Fri
  29 °
  Sat
  29 °
  Sun
  29 °
  spot_imgspot_img