More

  Максим Димитриевски: Започнавме со целосна реконструкција на градскиот парк во Куманово

  Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски информира дека започна целосната реконструкција на градскиот парк и Куманово добива нов простор за спорт и рекреација, како што доликува на еден модерен и урбан
  град.

  „Куманово добива нов простор за спорт и рекреација, со нови пешачки патеки, нови смарт клупи, соларни канделабри, ново детско катче, простор за домашни миленици, нов спортски терен, нова фонтана, нов паркинг простор и платформа за одржување настани на отворено. Со друг проект е предвидена целосна реконструкција на улица Братство и единство со тротоари, а се подготвува и дополнително нејзино поврзување со булевар Октомвриска Револуција. Куманово продолжува да се развива, Kуманово
  продолжува да се менува!“, рече Димитриевски.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  24.8 ° C
  24.8 °
  24.8 °
  57 %
  1.5kmh
  0 %
  Fri
  24 °
  Sat
  36 °
  Sun
  30 °
  Mon
  22 °
  Tue
  29 °
  spot_imgspot_img