More

  Од петмината загинати во силната експлозија во фабриката во Словенија, еден е македонски државјанин

  Од петмината загинати во силната експлозија во фабриката за хемиски производи Меламин во центарот на Кочевје, Словенија, двајца се државјани на БиХ, а еден е македонски државјанин, објавиле словенечките медиуми.

  -Загинатите се уште не се идентификувани, соопштила полициската управа на Љубљана.

  Од двајцата тешко повредени, кои се наоѓаат во Клиничкиот центар во Љубљана, еден е во многу лоша состојба, додаваат словенечките медиуми.

  извор: Локално 

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  10.8 ° C
  10.8 °
  10.8 °
  93 %
  0kmh
  0 %
  Mon
  25 °
  Tue
  30 °
  Wed
  31 °
  Thu
  32 °
  Fri
  29 °
  spot_imgspot_img