More

  Во тешка сообраќајна несреќа загина поранешната српска мисица Мирјана Стојановиќ

  Во тешка сообраќајна несреќа која вчера се случи на патот Прхово-Шимановци животот го загуби Мирјана Стојановиќ (34 г.), мис на фотогеничност и финалистка на изборот за Мис на Србија во 2007 година.

  Автомобилот марка „голф“ кој го управувала се судрил со камион, а од здобиените повреди таа загинала на лице место.

  Во последните години Стојановиќ се повлече од јавниот живот и целосно се посвети на приватниот бизнис, во салонот за убавина кој го поседуваше.

  фото: Printskrin: Instagram/ mirjana_estetik_studio

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  22.8 ° C
  22.8 °
  22.8 °
  73 %
  0kmh
  0 %
  Mon
  36 °
  Tue
  37 °
  Wed
  34 °
  Thu
  34 °
  Fri
  30 °
  spot_imgspot_img