More

  САД: Снежна бура во доцна пролет во Колорадо

  Поради снежна бура во американската сојузна држава Колорадо во доцна пролет, околу 210.000 семејства останаа без електрична енергија, известува Агенција Анадолија (АА).

  Влажниот снег ги оптовари гранките на дрвјата кои паднаа врз далноводите, известува телевизиската станица КУСА. Многу повеќе снег падна во планинските предели на Колорадо.

  До саботата вечерта околу 160.000 домаќинства добија струја, а околу 50.000 сѐ уште се без електрична енергија.

  извор: Агенција Анадолија (АА).

  Фото: Илустрација Агенција Анадолија (АА).

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  22.8 ° C
  22.8 °
  22.8 °
  73 %
  0kmh
  0 %
  Mon
  36 °
  Tue
  37 °
  Wed
  34 °
  Thu
  34 °
  Fri
  30 °
  spot_imgspot_img