More

  Дуото Зулејха-Гафур, тешко се држеше да не се насмеат за време на снимањето!

  Двајца познати актери, кои се во приказната од самиот почеток на серијата Бир Заманлар Чукурова и ќе продолжат да се појавуваат во 4-та сезона, создадоа многу поинаква средина на сетот. Станува збор за дуото Хилал Алтинбилек и Булент Полат.

  Хилал Алтинбилек и Булент Полат се појавуваат во многу сцени на сетот. Штотуку беше откриено колку тешко дуото морало да ги снима овие сцени.

  Булент Полат и Хилал Алтинбилек се познаваа пред серијата. И претходно биле вклучени во некои заеднички проекти. Дуото тешко се држеше за да не се смеат за време на снимањето. Ваквата состојба со своите изјави ја потврдија и Булент Полат и Хилал Алтинбилек.

  Сцените со Гафур и Зулејха се исто така многу забавни од време на време. За меѓусебните сцени на овие два лика, Булент Полат рече: „Ние и онака често не гледаме очи во очи со Хилал, додека Гафур и Зулејха снимаат“.

  Признавајќи дека им било тешко да не се смеат за време на сцените, Булент Полат изјавил и дека имале многу поинаква средина со Хилал Алтинбилек.

  И Хилал Алтинбилек во своето интервју призна дека уживала играјќи со Булент Полат и дека меѓу нив имало посебна ситуација. Алтинбилек рече: „Имаме таква посебна ситуација со Булент. Цело време се смееме. Добро е, ми се допаѓа, исто така е многу пријатно да се игра Булент“.

   

  seriesturkish.com

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  22.8 ° C
  22.8 °
  22.8 °
  73 %
  0kmh
  0 %
  Mon
  36 °
  Tue
  37 °
  Wed
  34 °
  Thu
  34 °
  Fri
  30 °
  spot_imgspot_img