More

  Хит најава за заеднички концерт на Цеца, Карлеуша, Сека и Маја: „Вистина е дека сме кралици“

  На социјалните мрежи кружи најава за заедничкиот концерт на Јелена Карлеуша, Цеца Ражнатовиќ, Сека Алексиќ и Маја Беровиќ, а по тој повод се огласи и Алексиќ.

  Имено, некој го најави заедничкиот настап на Карлеуша, Цеца, Сека и Маја, што предизвика бројни реакции. Некои веруваа дека четирите ќе настапат заедно, а имаше и такви за кои оваа „најава“ не беше реална, туку духовита.

  Непостоечкиот настап треба да се случи на 24 јуни во Белград, а на флаерот каде се Јелена, Ражнатовиќ, Алексиќ и Беровиќ пишува: „4 кралици“.

  „Леле“, „Навистина?“, „Ова не е реално“, „Кралиците се, но сигурно не настапуваат заедно“, Ова ќе се случи и јас го видов сето тоа, „слатко се насмевнав , „„Дали навистина имаат заеднички концерт?“ „Ако е ова вистина, ништо нема да ме спречи да заминам“, се дел од коментарите на Твитер кои го најавуваат нивниот заеднички настап.

   

  telegraf.rs

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  29.8 ° C
  29.8 °
  29.8 °
  48 %
  1kmh
  0 %
  Mon
  36 °
  Tue
  37 °
  Wed
  34 °
  Thu
  34 °
  Fri
  29 °
  spot_imgspot_img