More

  Дедо по втор пат, пејачот Наум Петрески доби внук

  Фолк-пејачката Анастасија Петреска, ќерката на Наум Петрески, денеска роди машко дете. Веста за раѓањето на бебето ја изненади јавноста, бидејќи ни Анастасија, ни нејзиниот сопруг, пејачот Владимир Поповски, не открија дека чекаат бебе.

  „Ти благодарам љубов моја. Џиџе си доби братче“, напиша пејачот на групата „Биоритам“ на Фејсбук и кажа дека има син.

  Ова е второ дете на двајцата музичари, кои ја имаат ќерката Андреа. Тие се венчаа во 2019 година.

   

  инфо.мк

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  47 %
  0kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img