More

  Нема референдум за договорот со Бугарија – за сите следни чекори ќе одлучуваат Владата и Собранието

  Народот нема да може да го даде своето мислење за францускиот предлог или за евентуалниот договор со Бугарија преку референдум, туку за сите следни чекори ќе одлучуваат Владата и Собранието, потврди предмалку премиерот Димитар Ковачевски, кој по состанокот со коалиционите партнеру на прес-конференција соопшти дека почнуваат средби на кои ќе се дискутира прифќањето на понудените услови од Бугарија.

  Ковачевски рече дека новиот и стариот француски предлог се различни, но не откри која е разликата меѓу нив, ниту пак дали ќе биде споделен претходниот предлог за јавноста сама да оцени.

  фото: Архива

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  47 %
  0kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img