More

  Земјотрес во Банија , почувствуван и во Загреб

  Ноќеска  во 2 часот и 6 минути нов земјотрес е регистриран во Банија.

  Според ЕМСЦ, магнитудата била 3,7 степени, а епицентарот бил во близина на Петриња.

  „Петриња, 02:05, двапати по ред силно се тресеше, се заниша, да ни е милиот Господ, вчера, денес… Што повеќе му криевме…“, „Сите контејнери се тресеа“, Петриња… Мајка се потресе свето и многу… Кога ќе престане ова мачење“, се дел од коментарите на петрињани на веб-страницата на ЕСМЦ.

  Земјотресот е почувствуван и во Загреб.

   

  index.hr

   

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  47 %
  0kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img