More

  Фатена 50-годишна битолчанка која сторила прекршок „оддавање на проституција“

  При полициска контрола на подрачјето на Битола, фатена е 50-годишна битолчанка која сторила прекршок „оддавање на проституција“ и против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

  „На 16.09.2023 во времето од 20.00 до 24.00 часот од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола спроведена е акциска контрола на подрачјето на Битола, при што е констатирано дека Н.Џ.(50) од Битола сторила прекршок „оддавање на проституција” казнив по чл.19 од Законот за прекршоци против јавен ред и мир, а при контрола во два хотели во битолско констатирани се два прекршоци по чл.15 од законот за пријавување на живеалиште и престојувалиште. По документирање на случаите ќе следуваат соодветни поднесоци“ – стои во известивањето од МВР.

  plusinfo.mk
  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img