More

  Спречен шврц на 500 килограми марихуана на црногорско – албанската граница

  Црногорските царински службеници на граничниот премин Божај-Хан Хоти,  спречиле шверц на околу 500 килограми марихуана.

  Крајната дестинација на дрогата, произведена во Албанија, требало да биде Австрија.

  Според албанските медиуми, кои се повикуваат на црногорските власти, дрогата била откриена во камион кој транспортирал дрвени палети меѓу кои биле скриени 185 пакувања со марихуана.

   

   

  fokus.mk

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img