More

  ВМРО-ДПМНЕ: Народот што беше тепан од партиската полиција на СДСМ и на Ковачевски, на следните избори, драматично ќе ви пресуди

  СДСМ и Ковачевски ќе бидат драматично поразени, ангажираа партиска полиција платена со државни пари да тепа народ кој не го сака Ковачевски. И додека го опколија Мечкин Камен со полиција и партиски тепачи спречија илјадници граѓани да присуствуваат на манифестацијата, се вели во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

  Од партијата додаваат дека Ковачевски не дозволи народот да присуствува на манифестацијата на Мечкин Камен, затоа што се плаши од него, па дури носеше со автобуси партиски активисти за да не биде сам на Илинден кога пристапот го ограничи за народот.

  Ковачевски избега од народот на Мечкин Камен исто како што бега од референдум и од избори.

  Одговорност за тепачите на Ковачевски, кои тепаа народ на Мечкин Камен ќе има, но одговорност ќе има и за самиот Ковачевски зошто тој заедно со Пендаровски е главниот организатор на предавствата – се вели во соопштението.

  извор: ВМРО ДПМНЕ

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  34.8 ° C
  34.8 °
  34.8 °
  28 %
  1kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img