More

  Не очекуваше таков предлог за брак, свадбата ќе биде на 26 август во Истанбул

  Едно од имињата кои учествуваа во програмата на Ибрахим Селим, кој се сретна со публиката на екранот на ТВ Фокс, беше Демет Оздемир, која од неодамна е на дневен ред. Демет Оздемир, кој беше олеснет по завршувањето на снимањето на серијата Dünyayla Benim Aramda (Помеѓу светот и мене), која се очекува да се емитува на Дизни плус, исто така даде изјава за брак.

  Објавувајќи дека ќе се венчаат со Огужан Коч на 26 август, Демет Оздемир се соочи со прашања за љубовта и романтиката во програмата на која присуствуваше. Објаснувајќи дека најромантичното нешто што некогаш и било направено е предлогот за брак на прашањето на Ибрахим Селим, актерката ги изразила своите чувства во тој момент со следниве зборови:

  „Беше многу внимателно подготвено. Сè беше убаво до најситен детал. Бев многу емотивна тој ден. Навистина никогаш во животот не сум доживеала  вакво нешто. Никогаш не мислев дека ќе бидам навистина возбудена . Бев многу возбудена  и мислам дека беше многу романтично“.

  Демет Оздемир, кој изјави дека тактиката на флерт не дава резултати, изјави дека тие не функционираат. Демет Оздемир објасни дека прашањето да се одговори доцна на пораки или да не се биде првиот што испраќа пораки е губење време и рече: „Мислам дека ајде да бидеме искрени, во спротивно нема да бидам искрен ниту јас“.

  Огужан Коч на 14 февруари 2022 година ја запроси својата љубов Демет Оздемир со која беше разделен извесно време. Парот реши да ја круниса 1,5-годишната врска со брак и објави дека венчавката ќе се одржи во Истанбул на 26 август. .

   

  serieturkish.com

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  47 %
  0kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img