More

  Мицкоски со симптоми на коронавирус, откажана посетата на општина Маврово-Ростуше

  ВМРО-ДПМНЕ известува дека посетата и настанот на претседателот на партијата, Христијан Мицкоски во општина Маврово – Ростуше закажан за денес (16.08.2022 година) во 17:45 е откажан.

  -Причини за негово откажување е развивањето на симптоми од Ковид 19 на претседателот Мицкоски, при што беше направен брз антигенски тест, каде што истиот беше позитивен, велат од партијата.

  Во текот на денот, Мицкоски ќе биде тестиран со ПЦР тест за вирусот Ковид 19.

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  16.8 ° C
  16.8 °
  16.8 °
  82 %
  0kmh
  100 %
  Mon
  19 °
  Tue
  24 °
  Wed
  25 °
  Thu
  25 °
  Fri
  27 °
  spot_imgspot_img