More

  Легендарниот Мајк Тајсон во количка, не може да оди

  
  

  Еден од најдобрите, но и еден од најуникатните боксери на сите времиња. Толку е Мајк Тајсон (54). Мажот доминираше во рингот, но и во приватниот живот. Ги фрлаше луѓето околу рингот, а потоа одеше на забава, уживаше во секс, алкохол и кокаин. Тој пливаше во пари и пороци, живееше распуштен живот, а потоа банкротираше.

  За многумина тој е еден од најдобрите тешкаши на сите времиња кој беше непобедлив на крајот на 80-тите, но многумина го паметат како вистински партиски човек и човек кој ги уживаше сите благодети на славата и парите. Не само што уживав, туку и тотално претерав. Банкротираше и беше во затвор, падна на самото дно, но успеа да се опорави од се. Барем во финансиска смисла.

  Напорните тренинзи и распуштениот начин на живот влијаеле на неговото здравје, па на 56-годишна возраст повеќе не може ни да оди. На аеродромот во Мајами се појави во инвалидска количка. Веќе некое време боледува од ишијас, поради што мораше да прекине со тренинзите, а сега не може ни да оди.

  Тајсон беше во серија од дури 37 победи по ред, а потоа во 1990 година беше нокаутиран од Бастер Даглас во едно од најголемите изненадувања досега во историјата на боксот. Но Мајк тогаш беше во се, освен во бокс. Тој на натпреварот дошол целосно исцрпен од дрога и алкохол, а татко му починал претходната вечер.

  – Во младоста бев вистински ѕвер со пари. Се фрлав на сите страни, се журкав со луѓе и им ги ебав мајките, сестрите, роднините во исто време. Беа луди оргии. Бев болен и не знаев зошто. Дури и купив автомобили за многу девојки – ги опишува Мајк своите младешки глупости.

  Бил зависник од секс, алкохол и дрога, а тоа го чинело и слобода. Поради силувањето на Дезири Вашингтон, тој беше осуден на затворска казна, а казната ја отслужи во Индијанаполис од 1992 до 1995 година. Но, тоа не го натерало да се откаже од задоволствата. Во својата автобиографија „Нераскажана приказна“, тој откри како толку многу имал секс во затвор што не можел да оди.

   

  Пред да оди во затвор имал толку многу секс што спиел со 15 жени дневно, што подоцна продолжило дури и во затвор. Таму поминал три години и дури успеал да заведе жена која била советничка за дрога.

  Тој и понудил 10.000 долари за секс, на што таа се согласила. Оттогаш таа редовно го посетувала, а слатката ’пракса’ продолжила.

   

  Еден од неговите најверни телохранители еднаш покажа список со имињата на жените со кои Тајсон спиел во својот живот. Бројката е над 1300. Во некои необјавени стории се вели дека Мајк имал секс со Наоми Кембел во јавен тоалет на забава во Њујорк, а додека тајно се дружеле, нивниот менаџер го чувал мирот.

  24sata.hr

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  15.8 ° C
  15.8 °
  15.8 °
  88 %
  1kmh
  100 %
  Mon
  18 °
  Tue
  23 °
  Wed
  26 °
  Thu
  25 °
  Fri
  28 °
  spot_imgspot_img