More

  Наполни 44 години, роденденот го прослави во Дубаи,во фустан од македонски дизајнер

  Српската пејачка Јелена Карлеуша на 17 август го прослави 44-иот роденден. Карлеуша со своите ќерки Атина и Ника отпатува за Дубаи каде уживаат во продолженото славење на роденденот.

  Претходно, пејачката имаше фотосесија по повод роденденот, за чии потреби ја облече креацијата на македонскиот дизајнер Златко Јовановски.

  Фустанот е уникатен, и одлично и прилега на Карлеуша.

  Ова не е првпат познатата пејачка да носи креација од Јовановски. Карлеуша носеше негова креација и за потребите на снимањето за српскиот магазин „Хелоу“

   

  plusinfo.mk

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  16.8 ° C
  16.8 °
  16.8 °
  82 %
  0kmh
  100 %
  Mon
  19 °
  Tue
  24 °
  Wed
  25 °
  Thu
  25 °
  Fri
  27 °
  spot_imgspot_img