Наполни 44 години, роденденот го прослави во Дубаи,во фустан од македонски дизајнер

0
295

Српската пејачка Јелена Карлеуша на 17 август го прослави 44-иот роденден. Карлеуша со своите ќерки Атина и Ника отпатува за Дубаи каде уживаат во продолженото славење на роденденот.

Претходно, пејачката имаше фотосесија по повод роденденот, за чии потреби ја облече креацијата на македонскиот дизајнер Златко Јовановски.

Фустанот е уникатен, и одлично и прилега на Карлеуша.

Ова не е првпат познатата пејачка да носи креација од Јовановски. Карлеуша носеше негова креација и за потребите на снимањето за српскиот магазин „Хелоу“

 

plusinfo.mk