More

  (ВИДЕО) Разорен земјотрес од 7,4 во Месико

  Силен земјотрес го погоди Мексико. Според мексиканските сеизмолози, магнитудата е 7,4 степени, а епицентарот на земјотресот бил на брегот на Пацификот.

   

  Земјотресот го погоди Мексико во истиот ден како разорните земјотреси во 1985 и 2017 година.

  Илјадници луѓе загинаа во земјотресот во 1985 година, а повеќе од 350 загинаа во земјотресот во 2017 година.

  Видео: TWITTER

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  8.8 ° C
  8.8 °
  8.8 °
  93 %
  1.5kmh
  40 %
  Fri
  9 °
  Sat
  11 °
  Sun
  13 °
  Mon
  11 °
  Tue
  8 °
  spot_imgspot_img