More

  (ВИДЕО) Тешка сообраќајка на „Јадранска Магистрала“ едно лице загина, сообраќајот во прекин

  Тешка сообраќајна несреќа утрово се случила во Шпарадиќи во Шибеничко-книнската жупанија во Хрватска.

  Три патнички автомобили утринава се судрија на јадранскиот автопат во Шпарадиќи во Шибеничко-книнската жупанија.

  Поради несреќата сообраќајот во околината бил во прекин во двата правци. Сите служби за итни случаи се на терен. Три лица се префрлени во болницата во Шибеник. Еден од нив во меѓувреме почина. На повредените се уште им е укажана помош, но не се знае сериозноста на нивните повреди.

  Полицијата пријавата ја примила во 7 часот и 12 минути.

  ВИДЕО

  4news.com

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  10.8 ° C
  10.8 °
  10.8 °
  87 %
  1kmh
  40 %
  Fri
  11 °
  Sat
  11 °
  Sun
  15 °
  Mon
  11 °
  Tue
  4 °
  spot_imgspot_img