More

  ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

  Русија исфрлена од овогодишната „Евровизија“

  Русија нема да учествува на годинашната Евровизија во Торино откако Европската радиодифузна унија (ЕБУ) ја исфрли од натпреварувањето како резултат на воената инвазија во...

  На Ане и е потребна нашата помош,таа е сопруга на припадник на единицата „Тигар“ кој загина во акцијата во Диво Насеље

  Драги роднини, пријатели, колеги! На Ане и е потребна нашата помош повеќе од било кога, апелира семејството на Анета Стојменовиќ. Анета Стојменовиќ е сопруга на...

  (ВИДЕО) Зеленски од улиците на Киев: Сите сме тука за да ја штитиме нашата држава

  Украинскиот претседател Володимир Зеленски на социјалнитемрежи објави видео од улиците на Киев по гласините во руските медиуми дека побегнал од главниот град. „Сите сме тука....

  ГШ на АРМ се огради од мислењата на сегашни и поранешни нивни припадници за ситуацијата во Украина

  Генералштабот на Армијата попладнево преку соопштение се огради од изнесените ставови и мислења на сегашни и поранешни свои припадници дадени на настапи и интервјуа...

  Вучиќ: Србија нема да воведе санкции против Русија

  Србија го почитува и го поддржува територијалниот интегритет на Украина, но нема да воведе санкции против Русија, соопшти српскиот претседател, Александар Вучиќ. -Бевме соочени со...

  „Рено” престанува со работа во Москва

  Францускиот производител на автомобили „Рено“ најави дека следната недела ќе ја прекине работата во фабриката за склопување автомобили во Москва поради недостиг на делови. Производството...

  Македонскиот дипломатски персонал останува заглавен во главниот град на Украина

  Додека регионот ја осудува агресијата на Русија и се придружува кон санкциите против Москва, Србија го продолжува молкот за ситуацијата во Украина. Шефот на...

  Загрепчани во паника: Повлекуваат пари од руската Сбербанк

  По санкциите што ЕУ и САД ги воведоа против Русија поради воените операции во Украина, пред филијалата на една од двете најголеми руски банки...

  Украинците протестираат во Скопје: „Бараме да се сопре војната“

  Украинците во Северна Македонија денеска организираа протест пред Руската амбасада во Скопје поради интервенцијата на Русија врз Украина, јавува Агенција Анадолија (АА). Протестот организиран од...

  Последни вести

  spot_imgspot_img