More

  Бугарија доби вето за влез во Шенген зоната на ЕУ

  Хрватска ќе стане дел од Шенген зоната на Европската Унија, но Бугарија и Романија ќе мора да почекаат, одлучија во четвртокот министрите за внатрешни работи на Унијата на состанокот во Брисел.

  Дојче Веле

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  57 %
  2.6kmh
  40 %
  Fri
  8 °
  Sat
  9 °
  Sun
  1 °
  Mon
  1 °
  Tue
  1 °
  spot_imgspot_img