More

  Легендарниот фудбалер и тренер на Партизан загинал во сообраќајна несреќа

  Миодраг Јешиќ, поранешен познат фудбалер и тренер на Партизан, кој утрово загина во страшна сообраќајна несреќа на патот Рума-Јарак возел со несоодветна брзина, а се сомнева дека дури и заспал зад воланот.

  – Се сомневаме дека до несреќата дошло наводно затоа што Јешиќ заспал зад воланот на цитроенот. Бидејќи веројатно возел побрзо, веќе било доцна да застане и полета директно под камионот – Објавуват српските медиуми.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  57 %
  2.6kmh
  40 %
  Fri
  8 °
  Sat
  9 °
  Sun
  1 °
  Mon
  1 °
  Tue
  1 °
  spot_imgspot_img