More

  Во сообраќајна несреќа загина таткото на младинскиот репрезентативец Елези

  Ужасни вести доаѓаат од соседна Бугарија, каде во сообраќајна несреќа животот го загуби Скендер Елези, таткото на големиот талент на Шкендија и младински репрезентативец на Македонија, Дашмир Елези, објави ekipa.mk.

  Како што јавуваат бугарските медиуми, несреќата се случила кога возилото БМВ управувано од пријател на семејството Елези удрило во камион. 40-Годишниот Скендер Елези починал на лице место, додека останатите две лица кои се наоѓале во возилото се надвор од животна опасност.

  извор: ekipa.mk.

  фото:  Plovdiv24.bg

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  -0.2 ° C
  -0.2 °
  -0.2 °
  86 %
  0kmh
  20 %
  Fri
  7 °
  Sat
  9 °
  Sun
  1 °
  Mon
  1 °
  Tue
  2 °
  spot_imgspot_img