More

  Фолкерката Даниела Темелковска стана баба, се пофали на социјалните мрежи

  Минатата година во летниот период фолк пејачката Даниела Темелковска го ожени својот син Даниел, а вечерва на својот фејсбук профил таа се пофлаи дека доби внука и стана баба.

  Таа напиша:

  Колку е убаво чувството кога прв пат стануваш баба, а тоа чувство не се опишува само се доживува, нека ми е жива,здрава и среќна внуката Јана, а јас како баба секогаш ке ја милувам и посипувам со љубов од срце и од душа, а на моите деца им благодарам за најубавиот дар и Бог да ми ги чува!

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  0.8 ° C
  0.8 °
  0.8 °
  44 %
  2.1kmh
  20 %
  Wed
  1 °
  Thu
  2 °
  Fri
  4 °
  Sat
  5 °
  Sun
  8 °
  spot_imgspot_img