Фолкерката Даниела Темелковска стана баба, се пофали на социјалните мрежи

0
297

Минатата година во летниот период фолк пејачката Даниела Темелковска го ожени својот син Даниел, а вечерва на својот фејсбук профил таа се пофлаи дека доби внука и стана баба.

Таа напиша:

Колку е убаво чувството кога прв пат стануваш баба, а тоа чувство не се опишува само се доживува, нека ми е жива,здрава и среќна внуката Јана, а јас како баба секогаш ке ја милувам и посипувам со љубов од срце и од душа, а на моите деца им благодарам за најубавиот дар и Бог да ми ги чува!