More

  Марко ја почна потребната терапија за лекување во Франција

  Марко Здравковски има 25 години и боледува од канцер, а веќе некој период трае акција за собирање на средства за да се лекува во странство.

  – Би сакал да ве известам дека конечно почнав со потребната терапија во Франција. Ви благодарам на сите вас кои одвоивте време и средства за да бидам чекор поблиску до лекот. Се собра почетната сума за првите 6 месеци и се надевам дека ќе има подобрување по првите неколку третмани. Имам прекрасни пријатели и родители со чија помош успевам да верувам дека на крајот од денот сè ќе биде добро, напиша Марко.

   

  skopjeinfo.mk

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  0.8 ° C
  0.8 °
  0.8 °
  55 %
  6.2kmh
  75 %
  Sun
  0 °
  Mon
  0 °
  Tue
  2 °
  Wed
  1 °
  Thu
  -3 °
  spot_imgspot_img