More

  (ЖИВО) Соборниот храм „Св. Климент Охридски“ Скопје – Одбележување на Бадник

  Во Соборниот храм „Свети Климент Охридски“ во Скопје се одбележува денот пред раѓањето на Исус Христос – Бадник.

  Покрај бадниковата химна ќе биде подигнато и бадниковото знаме, а ќе бидат осветени и бадникови гранчиња.

  видео: МИА

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  7.8 ° C
  7.8 °
  7.8 °
  42 %
  4.1kmh
  20 %
  Fri
  8 °
  Sat
  7 °
  Sun
  1 °
  Mon
  -0 °
  Tue
  2 °
  spot_imgspot_img