More

  Полицијата во автомобилот на Охриѓанец пронашла марихуана

  На 01.02.2023 во 13.20 часот кај плажата „Дебрца“ на магистралниот пат Охрид-Струга, полициски службеници од СВР Охрид приведoa 31 годишно лице од Охрид. При преглед на патничко возило „фолксавген голф“, во кое бил со уште едно лице, полициските службеници кај него пронашле и одзеле марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

  извор: СВР Охрид

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  light intensity drizzle
  13.8 ° C
  13.8 °
  13.8 °
  77 %
  1kmh
  100 %
  Tue
  14 °
  Wed
  16 °
  Thu
  18 °
  Fri
  20 °
  Sat
  21 °
  spot_imgspot_img