More

  Автобус влета во провалија во Словенија – три лица загинаа, неколку се повредени

  Тешка сообраќајна несреќа во која учествувал автобус со странски регистарски таблички се случила на автопатот кон Марибор кај клучката Липовци, јавува словенечки 24ur.com.

  Три лица загинаа, а повеќе се повредени, соопшти полициското одделение Мурска Собота.

  Истрагата се уште е во тек.

  извор: 24ur.com.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  14.8 ° C
  14.8 °
  14.8 °
  26 %
  0.5kmh
  20 %
  Thu
  15 °
  Fri
  18 °
  Sat
  22 °
  Sun
  16 °
  Mon
  10 °
  spot_imgspot_img