More

  МВР: Лажни се дојавите за бомби во училиштата

  Сите дојави за наводно поставени бомби во средни училишта во Скопје се лажни, информира Министерството за внатрешни работи.

  – Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека се направени сите потребни проверки во врска со денешните пријави од десет училишта во Скопје по добиените пораки на електронски адреса со закана за поставена експлозивна направа, и утврдено е дека станува збор за лажни пријави, се вели во соопштението.

  Додаваат дека по добиените пријави, полицијата ги презема сите мерки за безбедно евакуирање на објектите, а потоа се извршени детални проверки од тимови за антитерористички проверки и утврдено е дека станува збор за лажни пријави.

  извор: МВР

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  light intensity drizzle
  13.8 ° C
  13.8 °
  13.8 °
  77 %
  1kmh
  100 %
  Tue
  14 °
  Wed
  16 °
  Thu
  18 °
  Fri
  20 °
  Sat
  21 °
  spot_imgspot_img