More

  Млади лица заглавиле во Попова Шапка, Полицијата со помош на ратрак ги пренесе на безбедна локација

  Во 15:35 часот на бројот за итни повици 112 добиена е пријава од млади лица кои заглавиле во Попова Шапка и истите се наоѓле во малата куќичка која се наоѓа во ски лифтот Г – СТАЗАТА. Поради лошите временски услови силен ветер и снег и магла истите неможеле да се спуштат надолу бидејќи видливоста била ограничена само на неколку метри, информираат од ЦУК.
  Од страна на РЦУК Тетово известени се ПС Попова Шапка кои со помош на Ратрак околу 16:00 часот се отидени на местото на настанот и младите лица веднаш се симнати на безбедна локација и истите се во добра здравствена состојба, Наведуваат од ЦУК.
  извор: ЦУК
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  10.8 ° C
  10.8 °
  10.8 °
  71 %
  0kmh
  20 %
  Mon
  14 °
  Tue
  16 °
  Wed
  15 °
  Thu
  17 °
  Fri
  19 °
  spot_imgspot_img