More

  УЖ на ВМРО-ДПМНЕ со хуманитарна акција за настраданите од земјотресот во Турција и Сирија

  Да помогнеме на оние кои им е најпотребно во овој момент. Погодените од земјотресот во Турција и Сирија.
  Во овие исклучително тешки и тажни моменти за нив, за семејствата на загинатите и повредените, Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ организира пунктови за собирање донации.
  Место: Плоштадите на сите градови во Македонија
  Време: 11.02 и 12.02 сабота и недела од 12.00-14.00 часот
  Во вакви моменти треба да се потсетиме дека можеме со хуманост и солидарност да им помогнеме на овие луѓе кои за миг изгубија можеби и сѐ што имале.
  Искрено и од срце посакуваме брзо заздравување на повредените, а овие земји што поскоро да ги санираат погодените места од разорниот земјотрес.
  Потребни донации:ЗИМСКА ОБЛЕКА (ВОЗРАСНИ И ДЕЦА)Палто – монткаМантил за дождЧизми-чизмиЏемперПанталониРакавициМарама – ШалБеретка/капаЧорапиДолна облекаДРУГИ МАТЕРИЈАЛИШаторКреветДушек (за шатор)ЌебеВреќа за спиењеКаталитичка греалкаБоцаТермосРачно фенерчеПолнач powerbankГенераторКУТИЈА ЗА ХРАНА (ИЗДРЖЛИВА ХРАНА – КОНЗЕРВИРАНА)ДЕТСКА ХРАНАПЕЛЕНИМАТЕРИЈАЛИ ЗА ЧИСТЕЊЕ И ХИГИЕНАХИГИЕНСКИ ВЛОШКИ

  извор: ВМРО ДПМНЕ

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  13.8 ° C
  13.8 °
  13.8 °
  58 %
  1kmh
  0 %
  Mon
  14 °
  Tue
  16 °
  Wed
  17 °
  Thu
  18 °
  Fri
  20 °
  spot_imgspot_img