More

  Одземено бесправно посечено огревно дрво

  На ден 08 и 14.02.2023 од страна на реонските шумочувари од Подружница Лопушник-Кичево, во атарот на село Кнежино, Шумско стопанска единица Дреново, оддел 14, затекнати се лица како со коњи носат бесправно посечено дабово огревно дрво.
  По извршената контрола од страна на реонските шумочувари, констатирано е дека дрвата се од бесправна сеча и истите се одземени и пренесени во складот на подружницата Лопушник, во многу лоши временски услови на шумскиот пат.
  Против лицата затекнати на лице место ќе бидат поднесени соодветни пријави од страна на службите.
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  65 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  10 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  15 °
  Mon
  9 °
  spot_imgspot_img