More

  (ВИДЕО) Ѓоковиќ дошол во Нови Сад на концерт и дал пари на уличен музичар

  Најдобриот тенисер на светот и неодамнешен победник на Австралија опен Новак Ѓоковиќ деновиве одмара од тениските обврски, а во рамките на одморот дојде и во Србија. Поточно, времето го поминува во Нови Сад, кој го посети за да присуствува на концертот на Жељко Самарџиќ.

  Пред концертот се прошета низ градските улици и секако им привлече око на многу минувачи, кои го фотографираа и видеа. Така, еден од минувачите го снимил моментот во кој Ѓоковиќ му дава пари на уличниот музичар, а видеото набрзо станало вирално на социјалните мрежи.

  index.hr

   

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  11.8 ° C
  11.8 °
  11.8 °
  47 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  12 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  16 °
  Mon
  11 °
  spot_imgspot_img