More

  ВМРО ДПМНЕ: СДС и Ковачевски се само успешни во криминалот, живејачката е изгор скапа, а платите на граѓаните едвај им стигнуваат

  Криминалната влада на СДС и Димитар Ковачевски удира врз џебот на граѓаните, инфлацијата вртоглаво расте, а СДС и Ковачевски се фалат со покачување на минималната плата, се вели во соопштението од ВМРО ДПМНЕ.

  Во продолжение на истото од партијата додаваат:

  Живејачката е изгор скапа, а од мерките што ги предлага власта, нема никаков ефект. Во суштина ниту минималната ниту просечната плата не им овозможуваат на граѓаните нормален живот, бидејќи според најновите податоците на ССМ за едно четиричлено семејство потрошувачката кошница изнесува 50.799 денари.

  Факт е дека граѓаните живеат се полошо.

  Секој ден е се поскапо и поскапо и платите едвај им стигнуваат. Инфлацијата е 17,1 процент, што значи дека парите ја губат куповната моќ.

  Од “успешните“ политики со кои се фали СДС и Ковачевски нема ништо.

  СДС и Ковачевски се само успешни во криминалот и бизнис зделките од милионските тендери.

  СДС и Ковачевски се злото на Македонија и граѓаните.

  Решението се предвремени парламентарни избори. Потребни се промени!

  извор: ВМРО ДПМНЕ

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  65 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  10 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  15 °
  Mon
  9 °
  spot_imgspot_img