More

  Маж од Тетовско се обидел со автомобилот да прегази соселани

  Вчеравечер (15 март) околу 22 часот и 20 минути, во тетовско Прељубиште, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 34- годишниот И.К. од ова село, по пријава од неговите соселани Д.Р.(45) и С.С.(61).

  На регионалниот пат Желино-Јегуновце, по кој се движеле пеш, околу 19 часот и 15 минути се обидел да ги удри со возило „рено“ со тетовски регистарски ознаки, но тие успеале да се тргнат покрај патот.

  Се расчистува и документира случајот, велат од СВР Тетово.

  извор: СВР Тетово

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  65 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  10 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  15 °
  Mon
  9 °
  spot_imgspot_img