More

  Пецаков: Охрид се сеќава на Елена Каваева.

  На денешен ден се одбележува јубилејот 130 години од нејзиното раѓање.
  Пред нејзиното вечно почивалиште во знак на почит и сеќавање делегација на општина Охрид предводена од заменик градоначалникот, Перчо Божиноски и делегација на Здружението на лекари од Охрид положија свежо цвеќе.
  Пред одржувањето на овој јубилеј, во чест на д-р Елена Каваева-основоположникот на охридското и македонското здравство , ЈП „Градски гробишта“ изврши санација на спомен – плочата и уредување на нејзиното вечно почивалиште.
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  65 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  10 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  15 °
  Mon
  9 °
  spot_imgspot_img