More

  (ВИДЕО) Физичка пресметка на босански политичари во хотел

  Халил Бајрамовиќ, претседател на НИП на Унско-санскиот кантон, е еден од актерите во инцидентот што се случил вчераутро во хотелот „Холидеј ин“, каде дошло до физичка пресметка межу него и советникот на премиерот на УСК, Сулејман Самарџиќ. По инцидентот и физичката пресметка, објавено е видео на кое се гледа како Халил Бајрамовиќ физички го напаѓа Сулејман Самарџиќ.

  Халил Бајрамовиќ денеска за порталот „Аваз“ демантираше дека имало конфликт и рече дека дезинформацијата ја рашириле „ботови на НЕС“ и премиерот на УСК Мустафа Ружниќ.

  Сепак, врз основа на видеото кое синоќа го објавија босанските медиуми, очигледно е дека Бајрамовиќ лаже, а информацијата дека го нападнал Самарџиќ сепак е точна.

  Имено, на снимката прво може да се забележи токму Бајрамовиќ, а потоа и Самарџиќ, па откако двајцата ќе влезат во лифтот, Бајрамовиќ му удира неколку шлаканици.

   

  avaz.ba

   

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  65 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  10 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  15 °
  Mon
  9 °
  spot_imgspot_img