More

  „Бездомно куче носелo ролна во забите“: Тој ден спасил мал човечки живот

  Мораме да ги сакаме, да се грижиме и да ги негуваме нашите „помлади браќа“ затоа што тие се оние кои остануваат со нас во најтешките моменти.

   

  Оваа трогателна приказна се случи во Тајланд. Бездомното куче шеташе по улиците како и обично, надевајќи се дека ќе сретне добра личност која ќе го нахрани.

  И така, покрај кантата за ѓубре, кучето слушнало необично лелекање кое мора да се спореди со мјаукање на маче. Кучето се доближило и ја забележало ролната, ја зело и ја влечело со себе

  Не беше јасно колку долго кучето одеше така, но во еден момент се сврте и се упати кон една од куќите.

  Кучето лаело додека сопствениците не ја напуштиле куќата. Тие погледнаа во необичниот сноп и видоа бебе кое едвај дише. Жената веднаш повикала брза помош која го однела бебето на одделението за интензивна нега.

  Сега детето е во болница и на пат кон закрепнување, а кучето го добило прекарот Пуг.

   

  24h.hr

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  65 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  10 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  15 °
  Mon
  9 °
  spot_imgspot_img