More

  Инвалиди од други градови не смее да паркираат во Скопје ?!

  Несекојдневна случка во Скопје каде и покрај уредно паркираното возило на место осначено за инвалиди, како и на самото возило, платен паркинг со праќање СМС порака, сепак на возилото е ставен блокатор и дополнително се платени 3000 денари за тргнање на блокаторот.

  Случката ја пренесуваме во целост според објавата:

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  65 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  10 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  15 °
  Mon
  9 °
  spot_imgspot_img