More

  Џенифер Лопез доаѓа во Белград со приватен авион на прослава од српски милионер кој и’ искеширал 200 илјади евра

  Џенифер Лопез пристигнува на приватна забава на бизнисмен кој за тоа платил ни помалку ни повеќе туку 200.000 евра, дознава „Курир“.

  Латино дивата на крајот на мај ќе слета со приватен авион на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, каде на пистата ќе ја чека луксузно возило кое ќе ја однесе до локацијата каде ќе се организира забавата.

   

  Овој моќен човек веќе организираше забави на кои присуствуваа ѕвезди од светскиот џет-сет, а сега на ред е светски познатата дива да биде меѓу неговите гости. Додуша чини пари, но според изворот не жали што се откажал од чантата.

  „Џенифер треба да биде на забавата два часа. Се беше договорено преку нејзините агенти. Во цената е вклучен трансферот на пејачката, престојот и дружењето со роденденското момче и неговите гости. Познато е дека тој слетува на аеродромот околу шест часот. Од аеродромот до локацијата каде што ќе се одржи прославата треба да се вози еден час. Таму ќе остане уште час-два, по што ќе се врати во Америка. Нејзиниот тим не побара никакви дополнителни услови, само медиумите да не присуствуваат на настанот, ниту пак гостите да ја вознемируваат со разговор“, изјавил изворот за споменатиот портал.

  Холивудската ѕвезда во нашата земја ќе дојде во придружба на својот тим.

   

  Нејзиниот сопруг Бен Афлек нема да биде со неа, тоа е сигурно. Сите други детали за нејзиното пристигнување ќе бидат познати пред нејзиното пристигнување. Секако, во договорот стои и дека доколку пејачката биде спречена поради некој поголем интерес, има право да го откаже доаѓањето и во тој случај парите ќе бидат вратени“, вели изворот.

   

  Џенифер Лопез по втор пат доаѓа во нашата земја. Да потсетиме, таа имаше концерт во 2012 година во белградска Арена. Потоа даде интервју за медиумите дека е воодушевена од нашиот главен град и дека би сакала повторно да се врати во Србија. Таа желба наскоро ќе се оствари.

  „Воодушевен сум. Луѓето се феноменални. Очекував да ме сакаш толку многу. И јас сум маѓепсан од твојот народ“, рече меѓу другото тогаш пејачката.

   

  Тогаш и популарната латино ѕвезда пристигна во Арената директно од аеродромот, која не ја напушти за време на краткиот престој во Белград бидејќи не требаше да преноќи во нашиот главен град. Луѓето од организацијата тогаш рекоа дека Џенифер со децата шетала по ходниците на Арената, гледала низ објектот, постапувала природно и комуницирала со обезбедувањето.

  Претходно таа побара во бекстејџот да има бели рози, најдобар бел порцелан, изобилство минерална вода и се да биде во бели тонови. Се запамети дека за време на концертот Џенифер во еден момент го обви знамето на Србија кое го доби од обожавателите во публиката.

   

  nova.rs

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  65 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  10 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  15 °
  Mon
  9 °
  spot_imgspot_img