More

  Почина Ленс Редик

  Почина Ленс Редик, најпознат по улогите во ТВ сериите The Wire и филмската франшиза на Џон Вик, дознава TMZ. Имаше 60 години.

   

  Извор од полицијата за TMZ изјавил дека Ленс бил пронајден во неговиот дом денеска. Причината за смртта засега не е откриена.

   

  Вчера објави фотографија

  Ленс неодамна беше на турнеја за четвртиот дел од франшизата Џон Вик, во која тој ја игра Шарона. Тој имаше закажано гостување за следната недела во шоуто на Кели Кларксон.

  Вчера на Инстаграм објави селфи со своите кучиња. Се одмараа на каучот. „На екранот и надвор од него, не е ни чудо што сакам да ги разгалувам моите кучиња“, напиша тој.

  Играше во многу познати серии и филмови

  Пред неговото вклучување во Џон Вик, многумина го паметат по улогата на Седрик Даниелс во хит серијата The Wire. Неговиот лик се појавува во сите пет сезони. Тој исто така имаше улоги во многу популарни серии, како што се Fringe, Bosch, Oz, Lost и сериите на Нетфликс Resident Evil.

   

  Покрај неговиот успех на телевизија, Ленс глумеше и во филмови. Покрај франшизата на Џон Вик, тој глумеше во филмови како Ангел падна и Гоџила против. Конг. Има и необјавени проекти, како што е улогата во претстојната серија на Дизни, Перси Џексон и олимпијците. Освен со глума, тој се занимавал и со музика, а студирал и на Јеил.

   

  index.hr

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  65 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  10 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  15 °
  Mon
  9 °
  spot_imgspot_img