More

  Почина кучето на Иван Ракитиќ, фудбалерот му посвети емотивна објава

  Почина Нуно, кучето на хрватскиот фудбалер Иван Ракитиќ. Фудбалерот на социјалните мрежи се прости од својот миленик. Заедно со неколку фотографии од кучето, тој напиша и емотивен пост.

   

  “Мојот Нуно, мојот голем пријател кој секогаш ме чекаше без разлика на времето на пристигнување. Секогаш чекаше да го поминам прагот. Засекогаш ќе бидеш во моето срце и во срцето на целото наше семејство бидејќи поблагородна, погрижлива а верно куче нема ниту ќе има.Те сакам многу мој Нуно, почивај во мир“, напиша Иван.

   

  index.hr

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  65 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  10 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  15 °
  Mon
  9 °
  spot_imgspot_img