More

  Мицкоски: Кривична пријава за Папазов, а за Мерко нема – нормално нема кривична пријава зошто зелените од ДУИ ќе се налутат на СДСМ

  Читам денес МВР на Спасовски и Ковачевски обелодениле “голем” криминал. На градоначалникот на Кочани Љупчо Папазов му поднеле кривична пријава зошто го именувал единствениот кандидат кој и се пријавил на огласот за директор на Средното училиште. Значи не е тендер, не е договор во 4 очи, туку одлука за именување на директор кој не бил по кејфот на власта. Патем да напоменам нема кривична пријава за Мерко кој назначил за директор на училиште средношколка. Нормално нема кривична пријава зошто зелените од ДУИ ќе се налутат на СДСМ.

  Со ваква власт, нема зима за криминалците. А Папазов е силен, и добро знае дека колку тие посилно притискаат, толку пожестоко ќе бидат поразени. Е потоа ќе има вистинска одговорност за вистинските криминали, напиша на својот ФБ профил претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

  извор: ФБХристијан Мицкоски

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img