More

  Приведен маж од скопско – бил агресивен и се заканувал на полициски службеник

  На 11.09.2023 во 13:50 часот, полициски службеници од Полициското одделение Мирковци го лишиле од слобода М.П.(35) од с.Мојанци, скопско, затоа што се однесувал агресивно и се заканувал на полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

  По целосно документирање на случајот, против него ќе следува соодветен поднесок.

  фото: Архива

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img