More

  Поради ниските плати вработените во “А1” Хрватска ќе излезат на протест

  Поради ниските плати во А1 Хрватска, една од водечките телекомуникациски компании, и одбивањето на менаџментот да преговара за зголемување на платите и колективен договор, Хрватскиот синдикат за телекомуникации (ХСТ) најави протест на работниците на А1, кој ќе се одржи на Светскиот Ден на пристоен работен ден, пред канцеларијата на А1 на улица Гајева во центарот на Загреб.

  Сакаме да го најавиме протестот на работниците на А1 Хрватска, кој ќе се одржи на Светскиот ден на пристојната работа, 7 октомври во 11 часот во Загреб на улица Гајева пред продажниот центар А1, рече на прес-конференција, Весна Мамиќ, претседателка на Хрватскиот телекомуникациски соју, а пренесе ХР .

   

   

  Vecer.mk

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img