More

  (ВИДЕО) Во возило на Итна помош во Србија се пронајдени 3 килограми дрога

  Полицијата од Нови Пазар, Србија, го запреле возилото за брза помош и пронашле неколку килограми опојна дрога марихуана.

  Според информациите во српските медиуми, амбулантното возило со регистерски ознаки од Рашка било запрено на стариот пат Нови Пазар – Рашка, во близина на новопазарската населба Шестово.

  Во него, според првите неофицијални информации, биле пронајдени околу 3 килограми опојна дрога марихуана.

  Возачот на Брзата помош е пренесен во просториите на СВР Нови Пазар, објави српски Телеграф.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img